Малко след 7.00 часа тази сутрин похитителят в клона на "Инвестбанк" в Сливен Стефан Петров бе изведен от сградата.
Малко след 7.00 часа тази сутрин похитителят в клона на "Инвестбанк" в Сливен Стефан Петров бе изведен от сградата.
С извеждането на нападателя в банката към 7.05 ч. успешно приключи операцията за разрешаване на кризата, продължила денонощие и половина.
Областният управител на Сливен Марин Кавръков смята, че операцията на службите за сигурност и на полицията ще се изучава като модел за правилно действие. Според него интелектуалният елемент в тази операция беше в превес.
Ако се постигна резултат, той не се постигна благодарение на силови действия, а благодарение на интелектуалния потенциал и на добрата организация, заяви той.
Показателно е, че в професионализма силовият елемент е наравно с компонентата интелигентност и професионалност, допълни Кавръков.
Много перфектна операция, мисля, че целите са постигнати, няма жертви, животът на всички е запазен, няма пострадали граждани, няма нанесени сериозни материални щети, каза още той.
Вътрешният министър: Нови 510 превозни средства и 34 дрона охраняват границата, миграционната обстановка е спокойна
Президентът Йотова: Наш дълг е да завещаем на младите хора на България мир и възможност да развиват талантите си
Тръмп с ултиматум към Иран: Ормузкият пролив е отворен, твърди Техеран
ЦИК: Ученици, студенти и докторанти редовно обучение могат да гласуват в секция по избор в населеното място, където учат