Взаимни обвинения в лобизъм в полза на банките и частните съдебни изпълнители, и отказ да бъдат защитени гражданите се чуха при гласуването на второ четене на Гражданско-процесуалния кодекс.
Димитър Байрактаров - депутат от ПГ на Патриотичния фронт: "Най-вероятно ще станем свидетели на политическа олигофрения - същата тази правна Комисия, която също единодушно на първо гласуване е приела този мой законопроект, в един момент го отхвърля! С какви мотиви?!Мая Манолова дори предположи, че поведението на парламентаристите от ГЕРБ било диаметрално променено, защото в Народното събрание в последните 2 месеца между първо и второ четене имало множество посещения на шефове на банки.
Мая Манолова - депутат от ПГ на БСП лява България: "Аз имам един въпрос към Вас - срещали ли сте се напоследък с банкери, отправяли ли са Ви някакви предложения, на които Вие не сте могъл да устоите?
Данаил Кирилов - председател на Комисията по правни въпроси, ГЕРБ: "Не, г-жо Манолова! Заявявам, декларирам - такива срещи не е имало. Не съм провеждал такива срещи нито в гаража, нито никъде".Данаил Кирилов заяви, че мнозинството не подкрепя отпадането на точките от чл. 417, защото не решават проблемите със задлъжнялостта.
Кирил Веселински от МЕЧ за връчения на АПС мандат: Ходът на Радев озадачи, Доган е символ на задкулисието
Атанасов: Единственият кандидат за премиер, който да работи за честни избори, е Андрей Гюров
Машини, хартия или сканиращи устройства - гарантирана ли е честността на изборите?
Ваня Григорова: Падането на правителството беше гласът на гнева, но ни остави без бюджет
"За" и "против" машинното гласуване – коментари на Ивайло Мирчев и Нидал Алгафари
Митата на Тръмп заради Гренландия: Остри реакции и извънредна среща на ЕС