През изминалата нощ гърците напомниха с викове, огън и пушек за своето "не" на европейските рестрикции. Прокуратурата съобщи, че повече от задържаните по време на безредиците са чужденци - германци, поляци и французи. Младежката организация на СИРИЗА поиска оставката на министъра на вътрешния ред заради употребата на сила срещу демонстрантите.
Коктейли "Молотов" и сълзотворен газ. Запалителна течност срещу полицаите и шокови гранати в отговор срещу демонстрантите. Тези бяха най-горещите и шумни моменти от протестите на 12 хиляди души, които се събраха на площад "Синтагма", за да скандират срещу подписаното споразумение между Гърция и нейните кредитори.
"Бих казала на премиера Ципрас, че ни предаде. Той предаде нашите надежди, докато ние се надявахме, че го е грижа за страната ни. Мислехме, че той е различен", каза протестираща.
Разочарованието за едни отприщи гняв в други.
"Стига вече лъжи. Достатъчно Над 200 хиляди млади хора напуснаха страната. Те са бъдещето на Гърция, а ние ги изпратихме в германските фабрики. Защо? Всички трябва да останем в Гърция и да работим", заяви демонстрант.
Този призив за трудов ентусиазъм заглъхна сред скандиранията на синдиката на държавните служители, който се обяви против предвидените в плана приватизации, настоявайки упорито за изтриване на гръцкия дълг.