Кандидатът на БСП за кмет на София Георги Кадиев представи принципите си за управление на столицата и списък от 22 обещания към столичани, които нарече "моят работодател".
Кандидатът на БСП за кмет на София Георги Кадиев представи принципите си за управление на столицата и списък от 22 обещания към столичани, които нарече "моят работодател". Основното в стила на Кадиев, ще отговаря лично за всички действия на общинското ръководство. Той обеща: на пенсионерите безплатен градски транспорт в ненатоварените часове, на майките - безплатна детска кухня и подарък за всяко новородено. И ангажиментът към всички столичани:
Георги Кадиев, кандидат на БСП за кмет на София:
- За следващите 4 години аз считам, че няма нужда от увеличение на данъци. Можем да се справим с ресурса, който имаме.
Кандидат-кметът на "Атака" за София Николай Пехливанов обвини Столичната община, че толерира монополизма в сметосъбирането. Той твърди, че 7 фирми са си парцелирали града за сметка на хората:
Николай Пехливанов - кандидат на Атака за кмет на София:
- Софиянци плащаме по 130лв.за почистване и сметоизвозване. Една сума, която е двойно или с 80% по-висока, отколкото в Пловдив.
Според Пехливанов в момента София е по-чиста отвсякога само заради изборите.
Румен Радев: „Движение Трети март“ няма нищо общо с мен и с президентската институция
Движение "Трети март" започна процедура по създаване на политическа партия
Засилен интерес: 2600 кандидати са се явили на конкурс за 400 места в "Гранична полиция"
"Мяра": Липсата на нов бюджет ще се отрази реално на жизнения стандарт у нас според над 60% от българите
Остават в ареста Габриела и Красимир, обвинени за жестоки убийства на животни