ИЗВЕСТИЯ

Моите новини

ЗАПАЗЕНИ

Гражданите на Ямбол са против сеч в градския парк

bnt avatar logo от Диана Иванова
A+ A-
Чете се за: 00:58 мин.
У нас

С подписка хората в Ямбол се обявявиха срещу извършващата се сеч в градския парк. Преди няколко дни започна възстановяването му по европроект, спечелен от общината. Гражданите обаче не са очаквали, че при почистването ще се отсекат толкова много дървета. Ръководителите на проекта пък гарантират, че контролират изсичането на дървесните видове.

гражданите ямбол против сеч градския парк

С подписка хората в Ямбол се обявявиха срещу извършващата се сеч в градския парк. Преди няколко дни започна възстановяването му по европроект, спечелен от общината.

Гражданите обаче не са очаквали, че при почистването ще се отсекат толкова много дървета. Ръководителите на проекта пък гарантират, че контролират изсичането на дървесните видове.

Повечето хора в Ямбол подкрепят проекта, защото искат парка да се обнови и дори направиха подписка в негова защита. Никой от тях обаче не очакваше, че подборната сеч ще бъде в такива големи размери. Сега всички
са потресени как се унищожават здрави дървета.

Боряна Йорданова: - Смятам, че просто се оголва парка, а той е белият дроб на нашия град, това е центърът, най-хубавото нещо, което имаме в града.

Ганчо Недев: - Не се сече правилно, защото наред със сухото отиват и много млади дръвчета.

Христо Недялков: - Мнението ми, че това е престъпление, голямо престъпление спрямо природата.

Александър Милков: - Аз също се подписах в тази подписка, но такова нещо не съм очаквал, че ще стане. Такова голямо сечене просто е безумие.

От общината казаха, че всички отсечени дървета са предварително маркирани и няма неправилно отстранени. Голяма част от здравите дървета се премахват заради двата паргинга, които ще бъдат изградени по проекта.

Иван Кърцъков, зам.кмет на община Ямбол, ръководител на проекта: - Предвижда се да бъдат залесени много дървесни видове, които са подходящи за територията, на която се намира парка на град Ямбол, а част от тези дървета, които се премахват са неподходящи.

На почистените места е предвидено да се засадят близо 300 дървета и още толкова храсти. От общината увериха, че след около два месеца, когато приключи проекта, ямболският парк ще е още по-привлекателно място за отдих.

ТОП 24

Най-четени

Водещи новини

Product image
Новини Чуй новините Спорт На живо Аудио: На живо
Абонирай ме за най-важните новини?