Министерството на здравеопазването спусна пробно в три болници електронен регистър на ражданията. От 1 януари той ще е задължителен за цялата страна.
Министерството на здравеопазването спусна пробно в три болници електронен регистър на ражданията. От 1 януари той ще е задължителен за цялата страна.
До 24 часа след раждането всяко АГ отделение трябва да подава информация за мястото, датата и часа на раждането, данни за майката и за детето, за всички процедури на новороденото и кои лекари са участвали. Това е важно предимство за пациентите, защото отговорността на всички медици ще бъде персонифицирана, а контролът в болниците ще е по-ефективен.
Регистърът на ражданията е вторият електронен регистър, който създава Министерството на здравеопазването през тази година. Първият беше на инвазивната кардиология.
Вентилаторите са полезни, но при екстремна жега могат да имат обратен ефект
Да пораснеш в интензивното: Бебе живя половин година в реанимацията на "Майчин дом"
Двете деца, пострадали в катастрофа в Горна Оряховица, вече са извън реанимация
Жегата настъпва: Синоптиците от НИМХ предупреждават за температури до 37°