Барселона отказа Реал от титлата след класическа победа на "Бернабеу"

Барселона победи Реал Мадрид с 3:0 като гост в голямото дерби на испанския футбол. Успехът на "Бернабеу" утвърди Барса на върха в класирането и на практика отказа Реал от битката за титлата, след като разликата между двата отбора стана 14 точки.

от Източник: БТА
16:13, 23.12.2017
Чете се за: 00:38 мин.
По света
барселона отказа реал титлата класическа победа бернабеу

Реал започна по-настойчиво и още във 2-а минута Кристиано Роналдо прати топката в мрежата, но попадението бе отменено заради засада.

Малко по-късно отново Роналдо бе на върха на атаката, но се размина с топката и не успя да нанесе завършващ удар.

Барселона постепенно изравни играта и в 30-а минута Паулиньо стреля опасно, но Кейлор Навас спаси.

След почивката Барса доминираше и нанесе тежък удар на големия си съперник насред Мадрид. Началото постави Луис Суарес в 54-а минута. Атаката започна Иван Ракитич, който проби през центъра, подаде на дясно на Роберто, който с едно докосване намери Суарес в наказателното поле и уругваецът не сгреши - 1:0 за Барселона.

Интригата в мача приключи в 64-а минута. Дани Карвахал изби с ръка топката в наказателното поле и реферът му показа червен картон и отсъди дузпа за Барселона. Лионел Меси стреля неспасяемо от бялата точка и вкара втори гол за каталунците.

Гостите контролираха играта до края и успяха да стигнат до класически успех в Ел Класико, след като току-що влезлият в игра Алейш Видал получи пас от Меси и от 10-ина метра промуши топката в мрежата.