Без Реал Мадрид и Барселона на полуфиналите за Купата на краля

Сензационни резултати в Испания за Купата на Краля. Двата големи фаворита за спечелването на трофея отпаднаха още на четвъртфиналите. В голова фиеста Реал Мадрид беше отстранен след 3:4 от Реал Сосиедат, а Барселона се прости с амбициите си за Купата, след като допусна загуба с 0:1 от Атлетик Билбао.

09:15, 07.02.2020
Чете се за: 00:47 мин.
По света

На "Сантяго Бернабеу" Мартен Йодегор откри резултата в 22 минута, а до края на първата част Реал сякаш не успя да се съвземе от получения гол. През втората, положението за белите стана безнадеждно, след като в 54-тата и 56-та минути на два пъти се разписа и шведът Александер Исак.

Мадридчани реагираха мигновенно и в 59 минута Марсело с мощен шут намали за 1:3. Десет минути по-късно обаче гостите отново взеха аванс от три гола, когато и Мерино се разписа за 4:1. Усещайки вкуса на поражението Реал се вдигна на щурм, но силите на тима на Зидан стигнаха до това да направят загубата по-почетна с попадения на Родриго и Начо за крайното 3:4.

Няколко часа след отпадането на Реал и Барселона се прости с надеждите за трофея, след загуба с 0:1 от Атлетик Билбао. Мачът започна с две отлични възможности за Барса, но младокът Ансу Фати пропусна да открие.

В 10 минута Иняки Уилямс прати кълбото във вратата на Тер Щеген, но попадението за Атлетик беше отменено заради засада. До края на мача Меси и компания контролираха събитията на терена, но така и не успяха да вкарат.

В заключителните минути на мача, когато всички очакваха продълженията дойде звездния миг на големият герой за "баските" Иняки Уилямс, който с фино докосване отбеляза единственото попадение~в третата минута на добавеното време на срещата и така класира тимът си на 1/2-финалите, където място вече си осигуриха още Гранада, Мирандес и Реал Сосиедад.