39 са случаите на морбили у нас, 24 от тях - доказани лабораторно.
Последните два случая са на 2-годишно дете от Ихтиман и на момче на 16 години от столичния квартал "Надежда".
Експертите са категорични, че за епидемия на този етап не може да се говори.
Изключително важно остава ваксинирането на децата с пропуск в имунизационния статус и на хората без имунизации, били в контакт със заразени.
В Русе също започна доброволно ваксиниране сред рисковите групи.
„Любител на екстремното шофиране“: 21-годишният, убил двама тийнейджъри край Мездра, остава в ареста
Кадър с шофьора на камиона минути преди катастрофата на АМ "Тракия" повдига нови въпроси за трагедията
Отново мазут по плажовете: Какво се излива в Черно море - анализ на пробите