Бургас участва с три номинации в откритата класация "Новатори в образованието 2017". Нейната цел е да привлече общественото внимание към положителните промени в българското образование.
Две от бургаските номинации са за политиката на университета "Проф. д-р Асен Златаров" с сферата на IT технологиите. Те са за новата магистърска програма "Информационни технологии в управлението и трансформацията на бизнес процеси", открита от тази година, и за професор Сотир Сотиров, инициатор и двигател на проекта Лятна IT академия.
Също за постижения в IT образоването в Бургас е номинацията на Димитрина Тодорова, преподавател в училище "Гео Милев". Всеки желаещ може да номинира своите фаворити или свой проект.
Крайният срок е 30-и септември. Победителите ще бъдат обявени и наградени през ноември.
Засилен интерес: 2600 кандидати са се явили на конкурс за 400 места в "Гранична полиция"
"Мяра": Липсата на нов бюджет ще се отрази реално на жизнения стандарт у нас според над 60% от българите
Остават в ареста Габриела и Красимир, обвинени за жестоки убийства на животни