Двамата машинисти Димитър Михнев и Радослав Петков отиват на съд за влаковата катастрофа в Хитрино от 10-ти декември миналата година.
Прокуратурата съобщи, че е внесен обвинителен акт и предстои Шуменският окръжен съд да насрочи дело. Михнев и Петков ще бъдат съдебни за причиняване на смърт по непредпазливост на 7 души и телесни повреди на още 14. Разследването е категорично, че дерайлирането на влака е резултат от нарушения на двамата машинисти, които не са се съобразили с предупредителния сигнал на семафора и композицията е влязла в гарата със скорост двойно над допустимите 40 км в час.
Майката на загиналото момче край Мездра: Той не искаше да минава оттам, но явно някой друг реши съдбата им
Арестуваха началника на ВиК-Несебър и неговия заместник при акция край Слънчев бряг