Многото почивни дни около Великден запълниха хотели и семейни къщи в планините и по морето. Около 20 хиляди румънски туристи ще посрещнат православния Великден по Северното Черноморие. В сравнение с миналата година броят им е по-голям. От туристическия бранш заявяват, че качествената хотелска база е резервирана още през декември.
Само в курортите край Варна са отседнали около 10 хиляди гости от северната ни съседка. Още толкова ще посрещнат Великден в Каварна, Кранево, Албена и Балчик, който е особено предпочитан.
Едуард Танасе: Балчик е много популярен в Румъния заради нашата кралица Мария и искаме да разберем защо тя се е влюбила в градчето.
Тази година резервациите за Великден от румънци са започнали по-рано.
Десислава Кирякова - управител на хотел в Балчик: С голяма част от гостите, които пристигат многократно, сме приятели, имаме личните телефони.
Гостите от Румъния предпочитат Черноморието ни и заради атрактивните цени.
Стоян Маринов - Варненска туристическа камара: И ако сметнем, че ако средната цена за престой около 50 евро олинклузив на човек и пакетите са за 4 нощувки, това означава, че около 4 милиона евро ще се завъртят по нашето Северно Черноморие само от румънските туристи.
От туристическия бранш очакват и силен сезон през това лято и повече гости от Германия и Русия.
Васил Терзиев: Спестихме над 81 млн. евро от чистота в районите “Слатина”, “Подуяне” и “Изгрев” за следващите 5 години
Ниското ниво на Дунав позволи да бъдат документирани базите на Константиновия мост при с. Гиген
Христо Широков: Не съм се укривал, обвинението срещу мен е политически натиск
Тийнейджърите, обвинени в жестокото убийство на мъж в Пловдив, остават в ареста
Окръжната прокуратура в Русе поиска арест за петима от участниците в групите, свързани с разбитата лаборатория за фентанил
Пожарът на „Тракия“: Екипи продължават да следят, за да не се разпространява огънят