Подавам оставка като председател на Парламентарната група на "БСП лява България", заяви пред журналисти досегашният лидер на БСП Михаил Миков след закриване на заседанието на 49-я Конгрес на партията. Той обясни, че новият председател на БСП Корнелия Нинова е в правото си да предложи и ново ръководство на парламентарната група.
По никой начин няма да затрудня новия председател, включително и при предаването на "Позитано", заяви Миков. Оставам социалист, каза той и допълни, че не е обиден и приема нещата спокойно.
"Знам, че в живота не може само да печелиш, трябва да се научиш и да губиш, важното е да го правиш с достойнство, а да не печелиш, използвайки недостойни средства", заяви той. Миков пожела на добър път на Корнелия Нинова.
Искам да благодаря на делегатите, че ме освободиха от една изключително тежка отговорност, заяви Миков. Той благодари на екипа си, на членовете на Изпълнителното бюро, на Националния съвет. Искам да благодаря и на онези, които ги наблюдавам, че се увъртат вече около новия председател, което е естествено за политиката, допълни той.
На бюджетната комисия в НС: Новият начин за определяне на трудовия стаж почасово ще влезе в сила от Нова година
МВнР получи нота от посолството на Иран заради възможното разполагане на самолети на САЩ на летище Безмер
Спорове около държавния бюджет за 2026 г. преди второто четене в пленарна зала
Иран предупреди България заради разполагането на американски самолети на наша територия
Комисията по отбрана одобри разполагането на 8 американски самолета и на 250 военни на летище Безмер