Около 2000 души протестираха пред сградата на обществената телевизия в Будапеща с искания за независимост на медиите и на съдилищата в Унгария.
Стотици полицаи се изправиха пред участниците в демонстрацията. Тя последва силовото прогонване от телевизията на двама депутати, които искали да прочетат в ефир декларация срещу премиера Виктор Орбан. За първи път от завръщането на Орбан на власт през 2010 г. разединената опозиция е единна в протестите си срещу него. Те бяха предизвикани от създаването на административни съдилища под контрола на изпълнителната власт и от промени в трудовото законодателство.
Гореща вълна обхваща и България, предупреждения за опасни температури в цялата страна
Цените на едро на основни храни, плодове и зеленчуци продължават да се движат надолу
Васил Терзиев: София има нужда от по-високи собствени приходи и финансова децентрализация
Живот сред руините: Във Венецуела продължават да пристигат спасителни екипи