Похитителят, който през 2011 г. държа близо 40 часа заложници в банков клон в Сливен, иска да бъде предсрочно освободен от затвора. Стефан Стефанов излежава 15-годишна присъда за опит за грабеж.
По време на заложническата криза той простреля охранител и държа в банката шест служителки.
Пред Софийския градски съд мъжът заяви, че съжалява за случилото се и е направил своята равносметка. Делото днес беше отложено заради липса на становище от пробационен служител, както и становище на психолог.
В справката от февруари се твърди, че действително Стефанов осъзнал стореното от него, но все още има риск, ако напусне килията.
Стефан Стефанов: Имам добро поведение в затвора, работя. Нямам наказания, взел съм си поука за стореното. Преосмислих живота си. Съжалявам наистина, направил съм грешка
Бившата полицайка Симона Радева влезе зад решетките на Сливенския затвор
Част от американските военни самолети отлетяха от столичното летище, останалите – до дни
Техническа грешка увеличи заплатите на шефовете на енергийни регулатори с до 2000 евро