Медицински сестри и специалисти по здравни грижи от болницата в Добрич се присъединяват към Националния протест за по-високи заплати.
Освен размерът на трудовите възнаграждения, проблем е и недостигът на кадри, както и условията на труд. Протестиращите заявиха, че за своя квалифициран и отговорен труд получават заплата 500 лева и това за тях е унижение.
От години в добричката болницата не е постъпвала новозавършила медицинска сестра, а средната възраст на сестрите е 50 години.
Санкциите срещу Русия: Синодът излезе с решение, че не е в компетенцията му да се произнесе по този въпрос
Да пораснеш в интензивното: Бебе живя половин година в реанимацията на "Майчин дом"
Владислав Горанов, ГЕРБ: Очаквахме по-амбициозен бюджет, а не констатация, че се продължава наследеното