Новакът Жирона повали шампиона Реал Мадрид в Каталуния

В момента на размирици между Каталуния и Испания отборът на Жирона постигна сензационна победа с 2:1 при домакинството си на шампиона Реал Мадрид в среща от 10-ия кръг на испанската Примера дивисион. Тимът от Каталуня стигна до успеха, въпреки че още в 12-ата минута бе в ролята на догонващ, след като Иско откри за гостите. През второто полувреме обаче домакините стигнаха до пълен обрат след попадения на Кристиан Стуани и Порту съответно в 54-ата и 58-ата минути, като при втория гол на Жирона останаха сериозни съмнения за засада.

от БГНЕС
19:20, 29.10.2017
Чете се за: 00:12 мин.
По света
новакът жирона повали шампиона реал мадрид каталуния

До края на срещата каталунците удържаха аванса си, записвайки втора поредна победа в първенството.

От своя страна Реал записа втора загуба от началото на сезона в Ла Лига, като тимът на Зинедин Зидан вече изостава на 8 точки от лидера Барселона.

Жирона стана третият отбор от областта Каталуния, след Барселона и Еспаньол, който участва в Примера дивисион от началото на сезона.