Цената на билета за градския транспорт в столицата - отново в съда. На практика това е второ дело по темата.
Първото беше преустановено от ВАС след като граждански организации спечелиха на първа инстанция спора с общината. Тогава те успяха да убедят магистратите, че увеличението до 1,60 лв. е незаконосъобразно.
Столичната община обаче прие нова наредба за определяне на цените, заради което делото беше прекратено. Граждански организации решиха да го възобновят. Така 3 години след увеличението, цената на билета продължава да бъде обект на спорове.
Жегата настъпва: Синоптиците от НИМХ предупреждават за температури до 37°
100 животни бяха спасени от голям пожар в стопански двор в асеновградското село Червен (СНИМКИ)