ИЗВЕСТИЯ

Моите новини

ЗАПАЗЕНИ

Срутилият се мост в Генуа няма да се възстановява от стопанисващата го фирма

bnt avatar logo от Източник: БТА
A+ A-
Чете се за: 00:21 мин.
По света

Италианският министър на инфраструктурата и транспорта Данило Тонинели обяви, че фирмата АСПИ (Аутостраде пер л'Италиа) няма да възстанови срутения мост "Моранди" в Генуа, но ще плати разходите по възстановяването му, предаде Франс прес.

срутилият мост генуа възстановява стопанисващата фирма

На 14 август мостът "Моранди" се срути, при което загинаха 43 души. Той се стопанисваше от АСПИ.

"Възстановяването ще бъде поверено на държавна фирма, но концесионерът АСПИ ще поеме разходите", заяви Тонинели пред депутатите.

"Правителството е единно за следното: дейностите по възстановяването на моста не може да се поверят и надзирават от този, който имаше юридическата отговорност мостът да не се срути. Това би било лудост и неуважение към жертвите", добави той.

"Занапред всички концесионери, били те държавни или частни, ще са задължени да реинвестират голяма част от печалбите си в модернизиране на инфраструктурите и ще трябва да разберат, че инфраструктурата не е рента, а обществен имот в страната", заяви министърът.

ТОП 24

Най-четени

Водещи новини

Product image
Новини Чуй новините Спорт На живо Аудио: На живо
Абонирай ме за най-важните новини?