В пловдивския квартал "Тракия" започва премахване на незаконните кабели на интернет доставчици. Висящите между блоковете жици не само загрозяват градската среда, но могат да бъдат и опасни.
"Пускаме заповед и започваме да премахваме нерегламентирано поставените кабели. Молим доставчиците да не оставят гражданите без интернет, а да спазват закона и да прокарат мрежите си по надлежния ред под земята", призова кметът на район "Тракия" Костадин Димитров.
Той припомни, че във всички благоустроени зони администрацията е оставила в бетоновите тротоари трасета в които да бъдат поставени кабелите.
Жълт код за опасни горещини в 14 области на страната - температури до 37
Бившата полицайка Симона Радева влезе зад решетките на Сливенския затвор
Обстановката във Венецуела - властите ограничиха достъпа до щата Ла Гуайра