Традиционно, по повод Деня на София - 17 септември, с безплатен вход за посетителите ще работят парк-музей "Врана", Зоологическата градина, Регионалният исторически музей - София, археологическото ниво на базиликата "Света София", както и Софийската градска художествена галерия, съобщиха от общината.
Регионалният исторически музей ще отбележи две години от откриването си. В празничния ден Столичният зоопарк предлага на всички посетители безплатно участие в демонстрационното хранене на животни. При желание, гостите ще могат да се включат в храненето на маймуните, хищните котки, видрите и хипопотама, като междувременно ще имат възможността да научат интересни факти, свързани с навиците животните.
В парк-музей "Врана" всички посетители ще могат да се докоснат до историята и да се потопят в атмосферата на един от най-богатите паркове. Безплатни обиколки с екскурзовод ще се провеждат през целия ден от 10.00 до 16.00 часа.
Международните превозвачи готвят протест на 15 юни, ще има затруднения в движението в големите градове
Книжките на шофьорите от кървавата гонка на "Челопешко шосе" са валидни, но ще проверяват как са издадени
С над 100 км/ч е карал 17-годишният шофьор, който се заби в къща в Дупница и загина
Президентът Йотова за дрона в Констанца: МО реагира светкавично и адекватно, няма опасност за българските граждани
След репортаж на БНТ: МВнР с позиция за Ива Михайлова от Кочани – ще продължим да ѝ оказваме подкрепа
Разказ от първо лице за строителството на Баба Алино: Обектът попада в "Натура 2000"