ИЗВЕСТИЯ

Моите новини

ЗАПАЗЕНИ

В Софийския затвор произвеждат бойлери

bnt avatar logo от Репортер: Цветелина Борисова, Оператор: Владислав Венков
A+ A-
Чете се за: 00:40 мин.
У нас

В Централният софийски затвор беше открит нов цех за екологично производство на бойлери и слънчеви колектори. Той е част от проект за иновации и зелена индустрия, и ще помогне за повишаване на професионалната квалификация на лишените от свобода. Бойлер...

В Софийския затвор произвеждат бойлери

В Централният софийски затвор беше открит нов цех за екологично производство на бойлери и слънчеви колектори. Той е част от проект за иновации и зелена индустрия, и ще помогне за повишаване на професионалната квалификация на лишените от свобода.

Бойлер със серпантина, който загрява водата със слънчев колектор, а когато слънцето не е достатъчно, на помощ идва електричеството. Това е най-новото изделие, което ще се произвежда в Софийския затвор.

"Обикновено в обществото витае така едно настроение, че неща който се правят от затворници, може би не са достатъчно качествени. Ние ще се стремим да покажем с това изделие, че това не е така", заяви Иван Иванов - директор ДП „Фонд Затворно дело“.

За работа с новите високотехнологични машини е имало много желаещи сред затворниците. А едномесечно обучение за работа в новия цех са минали около 130 човека.

"Ние имахме възможност да проверим, не само кой има желание но и кой има възможности и му се отдава", каза Мариан Маринов – началник цех.

Според директора на затвора Иван Иванов мотивацията на затворниците е силна, защото, освен че ще получат нови професионални умения, с работа се намалява и излежаваната присъда.

Предстои и поставянето на поточна линия за сглобяване на слънчеви колектори.

ТОП 24

Най-четени

Водещи новини

Product image
Новини Чуй новините Спорт На живо Аудио: На живо
Абонирай ме за най-важните новини?