Жителите на варненския квартал „Изгрев“ излязоха на протест заради лошата инфраструктура. Те настояват общинските данъци да им бъдат върнати, защото в квартала няма направени никакви инвестиции.
Подобно на всички вилни зони край Варна след бума на строителството, „Изгрев“ се превърна в квартал и вече е в очертанията на града. Съгласно устройствения план трябва да има улици, осветление и канализация, но няма. За липсата на всякакви комуникации и удобства жителите плащат огромни данъци.
Стояка Захриева, жител на кв.“Изгрев“: От някъде се е прикачил-към канала, към водопровода. Сега новите хора, които искат да строят, не могат да си прекарат вода, не им дават.
В квартала няма обществен транспорт, няма и сметоизвозване, а улиците в най-добрия случай са покрити с чакъл.
Николай Добрев, жител на кв.“Игрев“: На около километър-два се намират казаните. Тоест има тук- там казани за смет иначе данъците са много прилични.
Стояка Захриева, жител на кв.“Изгрев“: За къщата, в която аз живея, плащам около 350 лева, тя е два етаж и таван.
От Община Варна обясниха, че за квартала има проект за улична регулация, но за да влезе в действие, трябва да започнат отчуждителни процедури.
Христо Иванов, зам.-кмет на Община Варна: За тази година не са предвидени средства за отчуждителни процедури в този район. Това, което ще бъде направено, е съответно извършване на рехабилитационни дейности на съществуващите улички в квартал Изгрев.
Жителите на квартал „Изгрев“ са категорични, че протестите ще продължат.
Богомил Николов: Не смятам, че чиновници трябва да изчисляват справедлива цена
Забрана за влизане в Сърбия: Защо д-р Валентин Янев не беше допуснат до екофорума?
Минималната работна заплата: Правителството и социалните партньори договориха критериите
Взривяват контролирано боеприпаси в завод „Емко“ край Белица, пускат и BG-ALERT
Водна криза в резервата "Сребърна" - какви мерки се предприемат? (СНИМКИ)