16-годишните баскетболисти на БУБА Баскетбол с две победи в Чехия

буба баскетбол стартира победа европейската младежка лига чехия тунджа нова загуба
07:48, 19.02.2023
Чете се за: 01:17 мин.

Още две победи записа отборът на БУБА Баскетбол в Европейската младежка баскетболна лига в Пардубице, Чехия за 16-годишни момчета във втория ден на надпреварата.

Столичани надвиха Интер Братислава с 92:80, като доминираха в първите три четвърти. Най-резултатен за БУБА Баскетбол в мача бе Мартин Александров с 27 точки за повече от 38 минути игра. Ивайло Скрински завърши с 25 точки и 9 асистенции, а с 24 точки и 9 борби се отличи Ивайло Груев.

В късния си мач БУБА надви и унгарския MAFC с 91:76. Александров отново бе най-резултатен с 21 точки и хвана 9 борби. 20 точки добави Ивайло Скрински, а 19 – Мартин Георгиев. Груев се включи с 13 точки.

В петък БУБА започна с успех участието си в турнира, като се наложи над местния Вивидбукс с 95:83.