12:45, 16.08.2023
Чете се за: 01:40 мин.
адриан андреев отпадна старта bdquoчалънджърldquo португалия
Снимка: БФ Тенис

Българският тенисист Адриан Андреев отпадна във втория кръг на турнира от сериите "Чалънджър" на твърди кортове в Станфорд, САЩ с награден фонд 160 хиляди долара.

Третата ни ракета отстъпи с 5:7, 3:6 на седмия поставен в основната схема и представител на домакините Александър Ковачевич в среща, продължила час и 39 минути.

Първият сет се реши от един единствен пробив, който дойде в решителния 12-и гейм и, за съжаление, той бе на сметката на Ковачевич, с който американеца измъкна първата част.

Във втората тенисистът от САЩ поведе с 4:1 гейма, Адриан върна пробива за 3:4, но впоследствие загуби и следващите два гейма, а с това и вторият сет след 4:6, въпреки че отрази три мачбола.

С достигането си до втория кръг на основната схема на Станфорд Андреев прибави 11 точки за световната ранглиста, където в момента се намира под №201.

Българинът продължава участието си в САЩ, но в турнира на двойки, където той ще си партнира с Далибор Свърчина, но тепърва предстои да стане ясно кои ще бъдат техните съперници на старта.