След 4 месеца лечение в Германия руският опозиционен лидер Алексей Навални се връща в родината си.
Той обяви, че "вероятно е почти здрав" и ще отпътува за Русия на 17 януари.
"Купих билети. ... Осъзнах, че е настъпил моментът, който очаквах", написа в Туитър Навални.
Три европейски лаборатории потвърдиха, че опозиционерът е бил отровен с руския препарат "новичок". Руските лекари, които го лекуваха след припадането му в самолета, твърдят, че не са открили следи от отравяне.
Миналия месец Федералната служба за изпълнение на наказанията на Русия нареди Навални веднага да се върне от Германия и да се яви пред московския съд. Ако не се яви навреме, ще бъде задържан.
Израелската офанзива в Газа: Великобритания и Португалия ще признаят палестинска държава
След украинската атака с дронове: „Роснефт“ призна, че не може да изнася петролни продукти
Иван Шишков за пътната инфраструктура: На картата на България липсват много пътни трасета
СПЕЦИАЛНО: Схема за фалшиви гръцки шофьорски книжки работи от години в Кюстендилско