Антон Ризов осигури на България първи медал от ЕП по спортна стрелба

15:32, 15.09.2022
Чете се за: 01:17 мин.
антон ризов осигури българия първи медал спортна стрелба
Снимка: Български стрелкови съюз

Българинът Антон Ризов спечели сребърен медал в дисциплината 50 м пушка от легнало положение – 60 изстрела на Европейското първенство по спортна стрелба във Вроцлав, Полша.

По този начин състезателят от Сандански осигури на страната ни първо отличие от шампионата на Стария континент.

Ризов постигна резултат във финала от 626.6 точки, с което остана на осем десети от златния медалист Ян Лохбихлер от Швейцария.

Бронзът в състезанието пък остана за норвежеца Симон Клаусен.

В състезанието при жените в същата дисциплина пък Таня Ризова се нареди 28-ма с резултат 620.3 точки. Златото спечели Ана Янсен от Германия с постижение от 630.5 пункта.

Мартин Чой с първи тренировки на пистата във Франция преди Световния ендуранс шампионат
Демерджиев за наводнените села: Има достатъчно техника на терен, която работи постоянно