ИЗВЕСТИЯ

Моите новини

ЗАПАЗЕНИ

Българка, блокирана в хотел в Тенерифе: Когато отмине карантината, веднага ще се върнем вкъщи

bnt avatar logo от БНТ
A+ A-
Чете се за: 01:35 мин.
По света
Video Player is loading.
Текущо време 0:00
Продължителност -:-
Заредено: 0%
Тип на потока НА ЖИВО
Оставащо време 0:00
 
1x
    • Глави
    • descriptions off, selected
    • Спряни субтитри, selected
      Субтитрите са автоматично генерирани и може да съдържат неточности.

      Тричленно българско семейство е под карантина в хотел в Тенерифе - Испания. Хотелът беше заключен, след като е установено, че един от гостите - италиански лекар, е заразен с коронавирус. Направен му е и втори тест и докато излязат резултатите, туристите в хотела ще останат блокирани. Препоръчано им е да не напускат стаите си, а излизането извън комплекса е забранено.

      Българското семейство пристига в Тенерифе вчера с идеята за приятна почивка. Днес сутринта обаче, когато остават затворени в стаите си, почивката им е на път да се превърне в кошмар. Сънародниците ни научават за забраната да излизат с лист от здравните власти, пъхнат под вратата и препратка към рецепцията за повече информация. До късния следобед не знаеха много.

      Според гости на хотела цитирани от "Еуропа прес" мъжът с положителни резултати за коронавирус е бил в хотела в продължение на шест дни, а „през това време вероятно пет или шестстотин души трябва да са напуснали хотела и да са се върнали на различни места в Европа".

      Персонал с маски и хотел, заграден от полиция. Така осъмват туристите в хотела в Тенерифе тази сутрин. Спокойната до снощи обстановка с нищо не предполага евентуална карантина заради коронавирус.

      Виктория Захариева, блокирана в хотел в Тенерифе: Навсякъде имаше поставени шишенца дезинфектанти за ръце, вода и много хора бяха започнали да изнасят закуската, чинии с колкото може повече храна и да я пренасят към стаите си.

      По алеята, която води към плажа, тя е точно пред прозореца, патрулират само полицаи. Спряно е движението изцяло по нея. В двата ъгъла виждаме само полицаи и полицейски коли.

      Първоначално, когато виждат засиленото полицейско присъствие, туристите не предполагат, че е чак толкова сериозно. Планираната почивка на българското семейство трябвало да продължи до петък.

      Виктория Захариева, блокирана в хотел в Тенерифе: Топло време, слънце, палми, само че мисълта, като си представя, че тук мога да прекарам 14 дни или повече и да наблюдавам единствено и само тази картина, някакси ми действа подтискащо.

      А планираното за тази вечер посещение на карнавала Санта Круз де Тенерифе остава само мечта.

      Виктория Захариева, блокирана в хотел в Тенерифе: В момента, в който отмине карантината, възнамеряваме веднага да се върнем вкъщи. Много ни натежа всичко, много се изнервихме и не смятам, че дори и да отпадне карантината, ние сме в състояние да си продължим почивката.

      Мария Хесус Монтеро, финансов министър и говорител на испанското правителство: На този етап гостите ще останат в хотела, докато резултатите от втория тест излязат и необходимите здравни мерки бъдат приложени в зависимост от тях.

      Резултатите от втория тест трябва да станат ясни утре.

      Все още не е ясно колко време туристите ще останат затворени в хотела. Завеждащият консулската ни служба в Мадрид е в контакт с българското семейство и е готов да им окаже пълно съдействие при необходимост. Към момента няма данни за други български граждани в хотела.

      Свързани статии:

      МВнР потвърди: Тричленно българско семейство е под карантина в хотела в Тенерифе
      МВнР потвърди: Тричленно българско семейство е под карантина в хотела в Тенерифе
      Хотелът бе заключен, след като един от гостите - италиански лекар,...
      Чете се за: 01:24 мин.

      ТОП 24

      Най-четени

      Product image
      Новини Чуй новините Спорт На живо Аудио: На живо
      Абонирай ме за най-важните новини?