ИЗВЕСТИЯ

Моите новини

ЗАПАЗЕНИ

Целта пред Радослав Янков е класиране в първата осмица на световното по сноуборд

bnt avatar logo от БНТ
A+ A-
Чете се за: 01:50 мин.
Спорт
целта радослав янков класиране първата осмица световното сноуборд
Снимка: start-photo.bg
Слушай новината

Целта пред Радослав Янков е влизане в първата осмица на Световното първенство по сноуборд в Грузия между 19 февруари и 5 март, заяви треньорът на българския състезател Георги Атанасов, който бе избран за треньор номер 1 на месец януари.

"Радо е здрав, чувства се добре. Надявам се, че вървим в правилната посока. Раждането на неговата дъщеря му даде още по-голям стимул. Надявам се да има по-добри резултати и да влезе в топ 8", заяви Атанасов на пресконференция.

На предстоящия световен шампион в Грузия ще участват Радослав Янков и Теодора Пенчева.

"За по-младите ще оставим повече време за подготовка за предстоящото Световно първенство за юноши в Банско през март. Все още не са готови за толкова голям форум при мъжете и жените. Трябва да натрупат повече опит и имат нужда от стартове на по-ниско ниво, за да натрупат нужното самочувствие", каза още Георги Атанасов.

Радослав Янков ще участва в стартовете в паралелните дисциплини на 19 и 21 февруари по време на Световното първенство в Бакуриани.

В сряда и четвъртък най-добрият български сноубордист спечели паралелния слалом на ФИС при мъжете за купа "Пампорово" в едноименния планински курорт.

Последвайте нашия канал "Спорт по БНТ" във Viber

Последвайте ни и във Фейсбук, за да сте винаги в час с последните спортни новини

Намерете БНТ в социалните мрежи: Instagram, Facebook, LinkedIn, TikTok

ТОП 24

Най-четени

Product image
Новини Чуй новините Спорт На живо Аудио: На живо
Абонирай ме за най-важните новини?