Цветан Соколов и Динамо Москва започнаха годината с победа

10:13, 05.01.2023
Чете се за: 01:25 мин.
Цветан Соколов

Динамо Москва победи Нова Новокуйбишевск с 3:0 гейма (25:15, 25:20, 25:18) в мач от 15-ия кръг на руския волейболен елит.

Българският национал Цветан Соколов допринесе с 13 точки за победата на столичани.

Домакините изоставаха с 4 точки в хода на първата част, но след серия от 10 поредни пункта стигнаха до обрат, за да поведат в сетовете. Във втората част гостите отново поведоха, но Цецо Соколов и компания повторно наклониха везните в своя полза, за да удвоят аванса си.

Московчани бяха също толкова убедителни и в заключителната трета част и заслужено се поздравиха с успеха.

Най-резултатен на паркета бе Ярослав Подлесних от тима на победителите с 16 точки.

Динамо Москва заема втората позиция в класирането с актив от 14 победи и 1 загуба, на 3 точки от лидера Зенит Ст. Петербург, който остава непобеден. Нова Новокуйбишевск остава на последното 16-о място с 1 успех и 14 поражения.

Митничари откриха недекларирана валута за над един милион лева на Дунав мост (СНИМКИ)