Дея надделя над шампиона Хебър с 3:2 след страхотна драма

дея надделя шампиона хебър страхотна драма
Снимка: startphoto.bg
от БНТ , Източник: bgvolleyball.com
20:39, 12.02.2023
Чете се за: 04:25 мин.

Волейболистите на Дея спорт (Бургас) записаха  драматична девета победа в Супер Волейлигата, след като надделяха над Хебър (Пазарджик) с 3:2 (21:25, 25:17, 25:22, 15:25, 15:13) в мач от 14-и кръг, изигран в зала "Васил Левски".

Бургазлии са пети с 28 точки (9 победи, 5 загуби), "тигрите" заемат четвърта позиция с 31 точки (10 победи, 4 загуби).

Така бургаският тим взе реванш за загубата в трети кръг с 0:3 гейма, както и за поражението във финала за Купата.

Двубоят предложи волейбол на високо ниво, двата тима сътвориха истински спектакъл, продължил отново два часа и половина. Срещата бе повторение на невероятния сблъсък за Купата - спечелен от "тигрите" с 3:2 гейма.

Амбициозният бургаски тим показа огромна мотивация, успявайки да надиграе противника на негова територия.

И "тигрите", и Дея демонстрираха аргументи, които оказваха своето влияние в инфарктните ситуации. Затова и мачът влезе в тайбрек, който бе не по-малко драматичен и напрегнат.

Домакините стартираха силно в двубоя (5:2), като диктуваха положението в следващите минути. Постепенно разликата бе стопена на две точки, но "тигрите" отновосе мобилизираха и дръпнаха. Бургазлии успяха да се доближат максимално до противника (16:15), но не успяха да удържат темпото. При 19:19 обаче двата тима застанаха плътно един до друг, но не можа да се случи нищо повече. Шампионите надделяха с класа и поведоха в мача.

Ролите се размениха във втората част - гостите доминираха от самото начало, като на моменти Хебър се доближаваше. Добрата игра на Дея в защита осигури комфортна преднина (18:12), която се запази до края. Така резултатът в мача бе изравнен.

Третият гейм бе равностоен до 13-а точка, след което домакините дръпнаха след атака на Николай Николов и блокада на Джулио Саби. Въпреки това бургазлии успяха да излязат от ситуацията и отново да дишат във врата на противника. Блокадата и атаката на момчетата на Франческо Кадеду даде резултат и те излязоха напред. От щаба на родния първенец предприеха някои смени, но гостите надделяха отново в нападение.

В решителния четвърти гейм хебърци тръгнаха силно - 3:0, след което лека-полека Дея успя да намали разликата. Битката продължи в следващите минути, като при 10:11 бургазлии останаха на точка, но впоследствие отново пазарджиклии оформиха аванс. След 18:15 шампионите реализираха серия и затвориха гейма при 25:15, вкарвайки мача в тайбрек.

Там гостите поведоха отначало (3:1 и 5:2), след което Хебър успя да стопи разликата на само една. Дея отново набра инерция и дръпна с три точки преди смяната на полетата. Разликата намаля само на точка, след това резултатът бе и изравнен (9:9). В следващите минути напрежението се запази - двата отбора получиха червени картони. Бургазлии отново поведоха (13:11), като дори имаха мачбол при 14:12. Двубоят приключи след грешка на Джулио Саби при 15:13 и крайното 3:2 гейма.

За MVP бе отличен Мартин Иванов (Дея спорт).

В следващия кръг Дея спорт среща Левски София, на 15 февруари (сряда). Хебър излиза срещу Нефтохимик 2010 (Бургас) ден по-късно.

Обкръжението на Путин: Влиянието на вътрешния Кремълски кръг