Едмънтън Ойлърс поведе в серията с Далас Старс и се доближи на успех от финал в НХЛ

При победа Ойлърс ще играе за купа "Стенли" за първи път от 2006 г.

Конър МакДейвид Едмънтън Ойлърс
10:56, 01.06.2024

Райън Нюджънт-Хопкинс отбеляза два бързи гола при числено превъзходство, Стюарт Скинър отрази 19 удара, а Едмънтън Ойлърс победи като гост Далас Старс с 3:1 във финала на Западната конференция на Националната хокейна лига (НХЛ), за да поведе с 3:2 победи в серията.

Нюджънт-Хопкинс изведе Едмънтън напред в резултата в 14:09 минута на първия период. Той увеличи на 2:0 още в 66-ата секунда на втората част след удар, който мина до дясната греда.

Мач №6 е неделя вечер в Едмънтън. С победа у дома Ойлърс ще стигне до първия си финал за купа "Стенли" от 2006 година насам.

Филип Броберг също се разписа за успеха, а Евън Бушар асистира и за двата гола при числено превъзходство и вече има 51 точки от началото на плейофите.

За Далас точен беше Уайът Джонстън в 55-ата минута.

В края на редовния сезон Далас стана победител в Западната конференция, докато Едмънтън зае второ място в класирането на Тихоокеанската дивизия. По-рано в плейофите Далас победи Вегас (4:3) и Колорадо (4:2), а Едмънтън надделя над Лос Анджелис (4:1) и Ванкувър (4:3).

Проф. Галин Цоков: Търсим възможности матурите да станат изцяло електронни
Стартира разчистването на терена за детската болница, строежът започва след 7 месеца (СНИМКИ)