Наличието на вируси в отпадните води на Солун продължава да се увеличава, което е индикатор за влошената епидемиологична ситуация на града, сочи анализ, проведен от екип от Солунския университет "Аристотел", съобщава в. "Катимерини".
Средната стойност на последните две проби, взети в сряда и четвъртък, са по-високи с 25% спрямо непосредствено предшестващите проби от понеделник и вторник, както и с 64% увеличение от средната стойност от миналата сряда и четвъртък.
"Общият преглед от голямото вирусно натоварване в отпадните води, разпространението на вариантите на коронавирус и големия процент на инфекции и хоспитализации показва, че сега сме по-близо до извънредна ситуация", каза Никос Папайоану, ръководител на изследователския проект и ректор на университета.
През последните няколко дни степента на хоспитализации и степента на интубация на пациентите в отделенията за интензивно лечение доведоха до изнемогване здравната система на Солун.
Заради стачка: Два круизни кораба с близо 8000 души на борда не акостираха на Санторини
Без вода са два туристически района на Халкидики, където почиват много българи
На косъм от трагедия: Български автомобил падна в морето на пристанище край Кавала (ВИДЕО)
Цената на петрола достигна 70 долара за барел, Тръмп - "ще падне още"
Да покориш връх Мусала в инвалидна количка: Вдъхновяващата история на 18-годишния Крис от Пловдив