Водата в пернишкото село Люлин е негодна за питейно-битови нужди, съобщиха от Регионалната здравна инспекция.
След извършени микробиологичен и физико-химични анализи на взетите проби, са установени несъответствия по показатели колиформи, ешерихия коли и ентерококи.
За резултатите е уведомено ръководството на ВиК - Перник и е връчено предписание за отстраняване на несъответствията. Разпоредено е водата да не бъде използвана временно.
От РЗИ посочват, че е отправена препоръка да се предостави алтернативно снабдяване на населението с питейна вода, посредством цистерни или бутилирана вода.
След вземане на контролни проби и възстановяване качеството на водата, жителите на Люлин ще бъдат информирани своевременно.
През 2021 г. бяха констатирани незначителни отклонения по отношение на микробиологичните показатели и на водата от минералния извор в радомирското село Долни Раковец. След предприети мерки и направена дезинфекция, водата беше обявена за годна.
Чуйте последните новини, където и да сте!
Последвайте ни във Facebook и Instagram
Следете и канала на БНТ в YouTube
Премиерът Андрей Гюров представи приоритетите на правителството пред посланиците на страните от ЕС, Обединеното кралство и Швейцария
Започна кандидатстудентската кампания в Софийския университет за учебната 2026/2027 година
Общинският съвет на Балчик поиска оставката на цялото ръководство на ВиК-Добрич
Три малки лъвчета са най-новото попълнение в зоопарка в Стара Загора (СНИМКИ)
"Страшно беше, виждахме ракетите": У дома се прибраха близо 400 наши сънародници от Абу Даби и Дубай
Войната между Иран, САЩ и Израел: Тръмп - "Ние сме в много по-силна позиция"
Айше Сали, БТА: Новината за прихваната иранска ракета над Турция беше съобщена първо в България