Георги Иванов завюва златния медал на европейското по борба до 23 години в Букурещ

20:54, 19.03.2023
Чете се за: 01:47 мин.
георги иванов завюва златния медал европейското борба години букурещ
Снимка: БФ Борба

Българинът Георги Иванов спечели златния медал в категория до 125 кг по време на Европейското първенство по борба до 23 години в Букурещ, Румъния.

В спора за титлата Иванов се наложи с технически туш - 10:0 точки над украинеца Володимир Кочанов, като успехът за родния борец стана факт 1:42 минути преди края на схватката.

Особено любопитен обаче бе начинът, по който Кочанов достигна до тази битка за златния медал. Украинецът загуби още в четвъртфиналите от грузинеца Соломон Манашвили, но впоследствие Манашвили се сби със своя противник в полуфиналите Вахит Галиев, което доведе до дисквалификацията и на двамата борци.

Така, Володимир Кочанов получи шанс да се изправи срещу арменеца Мартин Симонян в спор за място на финала и след успех с 10:0 заслужи възможността да се изправи срещу нашия Георги Иванов в директен двубой за златния медал.

За наша радост, Иванов не даде никакви шансове на своя противник и по този начин стигна до най-големия успех в своята кариера до момента, печелейки титлата.

През миналата година българинът стана бронзов медалист на еврошампионата до 20 години.

Лацио отново е на трона в Рим след минимален успех в дербито срещу Рома
Година след пожара на ферибот край Корфу: Пострадалите българи все още чакат справедливост