Халеп спечели първата си титла от Уимбълдън

халеп спечели първата титла уимбълдън
18:16, 14.07.2019
Чете се за: 00:58 мин.
Тенис

Румънката Симона Халеп спечели първата си титла от "Уимбълдън" след победа във финала с 6:2, 6:2 над американката Серина Уилямс.
Двубоят продължи само 57 минути, а Халеп имаше тотално превъзходство и заслужено стана първата румънка, която печели титлата от най-големия турнир на тревна настилка.

За Уилямс пък това бе трети пореден загубен финал в турнирите от "Големия шлем" и тя отново пропусна да спечели 24-та титла, с което да изравни рекорда на Маргарет Корт.

Срещата започна отлично за Халеп, която спечели първите четири гейма в мача, с което зададе темпото в двубоя.

Последваха минути на поделено надмощие, но голямата преднина, която бе изковала Халеп и бе достатъчна, за да спечели откриващия сет.
Във втория резултатът бе равен до 2:2 гейма, след което Уилямс започна да допуска грешка след грешка и това позволи на съперничката и да вземе сета, а с това и мача.

"Симона игра невероятно. Поздравявам я. Когато някой играе по този начин, няма как да не бъде поздравен", каза веднаха след срещата Уилямс.

"Това бе може би най-добрият мач в моята кариера. Искам да благодаря на Серина, че бе мой съперник в днешния мач, както и на всички, които дойдоха да гледат мача. Стомахът ми днес бе на топка, но нямаше време да мисля за това. Когато бях на 10 години си мечтаех да играя на финала на "Уимбълдън". Посвещавам тази титла на родителите ми, които ме подкрепят толкова много години", заяви щастливата шампионка след двубоя.

Халеп изигра близо до перфектния мач откъм грешки, като за целия двубой допусна едва 3. За сравнение Уилямс направи цели 25 непредизвикани грешки, което се оказа и най-голямата разлика между двете в мача.

Чете се за: 01:32 мин.
Иван Иванов загуби от Франко Риберо във финала на турнира по тенис за мъже в София
14:48, 18.08.2024
Чете се за: 01:02 мин.