ИЗВЕСТИЯ

Моите новини

ЗАПАЗЕНИ

Има ли сделка за Брекзит?

Чете се за: 01:02 мин.
По света
Video Player is loading.
Текущо време 0:00
Продължителност -:-
Заредено: 0%
Тип на потока НА ЖИВО
Оставащо време -:-
 
1x
    • Глави
    • descriptions off, selected
    • Спряни субтитри, selected
      Субтитрите са автоматично генерирани и може да съдържат неточности.
      Слушай новината
      00:00
      00:00

      Евросъюзът и Великобритания продължават преговорите по търговско споразумение на фона на спекулации, че пробивът е близо. Положителна развръзка е вероятна, но няма нищо подписано и подпечатано, като пазаренето продължава, предава БиБиСи. Целта е спазване на срока от 31 декември, когато Островът напуска Общия пазар и митническия съюз.

      Премиерът Джонсън и председателят на Еврокомисията са в контакт в опит за развръзка преди вероятната Коледна пауза в преговорите.

      Споразумението трябва да бъде одобрено и от парламентите на двете страни. Големите различия остават по правилата за риболов и конкуренция.

      Според френски представител през последните 48 часа британската страна е направила "огромни отстъпки".

      Позицията на Лондон сега е твърде далече от офертата преди седмица за 3-годишен европейски достъп до британски води и 80% намаляване на квотите за риболов.

      ТОП 24

      Най-четени

      Product image
      Новини Чуй новините Спорт На живо Аудио: На живо
      Абонирай ме за най-важните новини?