Митнически служители от Главна дирекция "Митническо разузнаване и разследване" иззеха 590 литра нелегален енергиен продукт с характеристики на дизелово гориво и уреди за зареждане при проверка на паркинг край селище в община Нова Загора, съобщиха от Агенция "Митници".
На територията на имота с обособен паркинг е била разположена сграда на бивш мотел, обитавана от местен жител. В помещение за генератор на ток в сградата митническите служители откриват при проверката на 8.07.2021 г. голям брой бидони и туби, съдържащи общо 590 литра енергиен продукт с цвят и мирис на дизелово гориво заедно с комплект електрическа помпа, брояч, маркучи и пистолет за зареждане.
Обитателят на имота не е предоставил никакви документи, удостоверяващи плащането, начисляването или обезпечаването на дължимия акциз за енергийния продукт по Закона за акцизите и данъчните складове. Според негови обяснения изкупувал горивото от шофьори на камиони и го препродавал. От енергийния продукт са взети проби за лабораторен анализ.
Предстои да бъде образувано административнонаказателно производство.
Рекорден брой български плажове са с отличие "Син флаг" - какви са критериите?
Планът за устройството на Борисовата градина ще бъде преработен, съобщиха от общината
Полша е домакин на годишната конференция за възстановяването на Украйна, премиерът Радев ще участва
Тежко остава състоянието на жената, пострадала при катастрофата на АМ "Тракия"
На 35 ключови кръстовища в София ще работят новите камери с изкуствен интелект