Джокович загуби сет, но продължава в третия кръг, без проблеми за Тийм

11:12, 10.02.2021
Чете се за: 01:02 мин.
Тенис
джокович загуби сет продължава третия кръг без проблеми тийм

Световният номер 1 спечели с 6:3, 6:7(3), 7:6(2), 6:3 срещу Франсис Тиафо и по този начин продължава своя поход към девети трофей в Мелбърн Парк.

Двубоят на Род Левйвър Арена предложи наистина качествен тенис, като в лицето на Тиафо, Ноле имаше напълно достоен съперник, като американецът дори може да съжалява за четвъртия сет, в който една разправия със съдията на стола, му оказа крайно негативно влияние.

Мачът започна с пробив на сметката на сърбина, но Тиафо спечели подаването на съперника си в седмия гейм и имаше шанс да стигне до 4:4. Джокович обаче реализира втори брейк и след това безпроблемно стигна до първата част след 6:3 в своя полза.

Във втория сет пробиви нямаше, макар че световния номер 1 пропиля два шанса в третия гейм. Стигна се до тайбрек, в който младия американец излезе краен победител и след 7-3 точки, изравни резултата в сетовете.

В началото на третата част Джокович взе ранен аванс от 3:0, но след това допусна лек спад в играта си, което доведе до изравняване при 3:3. В край на сметка се стигна до нов тайбрек, но този път сърбина беше по-концентриран и след 7-2 точки, отново поведе със сет.

В четвъртия двамата вървяха гейм за гейм, когато в седмия Тиафо остана без първи сервис, след като получи предупреждение от съдията на стола за просрочване на времето. Това наруши концентрацията на американеца, който допусна пробив, а в деветия гейм отново загуби подаването си, което означаваше и край на мача.

Така Джокович продължава към третия кръг, където го очаква Тейлър Фриц, който се наложи над Райли Опелка след 4:6, 7:6(8), 6:7(4), 7:6(5), 6:2.

Напред в Мелбърн продължава и миналогодишния финалист, Доминик Тийм. Поставеният под номер 3 в схемата австриец, нямаше абсолютно никакви проблеми срещу германеца Доминик Кьопфер, печелейки с 6:4, 6:0, 6:2.

Баневи се явиха на делото в Спецсъда (СНИМКИ)
Правителството ще съдейства за транспортиране на тленните останки на Атанас Скатов