Стотици плевенчани протестираха пред сградата на общината в Плевен с искане да се решат проблемите с безводието.
Те настояха местната и централната власт да намерят бързи решения, които да реализират.
В Плевен допреди няколко дни имаше много строг режим на водата.
Основните проблеми според местното ВиК са свързани с огромните загуби на вода по трасето - над 70%.
За "По света и у нас" кметът на града д-р Валентин Христов посочи, че общината е преработила проекти с МРРБ на стойност 31 млн. лв. за възстановяване на ВиК мрежата в Плевен и 24-те села.
Допълнително ще се кандидатства с проект за 39 млн. лв. по оперативни програми.
"По отношение на протеста - това беше нормално развитие на нещата, защото хората изкараха цяло лято на воден режим и затова напрежението ескалира. Наистина в момента общината работи със "Софийска вода". Вече към Плевен постъпват нужните количества вода. На Плевен са му необходими 800 литра в секунда, като за вчера вечерта са постъпили 1120 литра", заяви д-р Валентин Христов, кмет на община Плевен.
Нови разкрития по казуса "Баба Алино": Незаконни водопроводни съоръжения са открити в комплекса край Варна
Производители: Кошницата с основни храни няма да реши проблема с евтиния внос
След наводнението в котленското село Тича: Доброволци от цялата страна събират помощ за пострадалите семейства
Продължават проверките на държавните институции в местността "Баба Алино" край Варна
Нови разкрития по казуса "Баба Алино": Незаконни водопроводни съоръжения са открити в комплекса край Варна
Съдът гледа мярката на единия от шофьорите, причинили жестоката катастрофа на "Челопешко шосе"
Милена Милотинова: БНТ ще избере не просто град-домакин, а партньор, с който да осъществи "Евровизия"