от Димитър Русев , Източник: БНР
22:09, 12.03.2021
Чете се за: 01:17 мин.
локомотив пловдив берое поделиха точките

Локомотив (Пловдив) и Берое завършиха 1:1 на "Лаута" в мач от 23-ия кръг на Първа лига. Така "смърфовете" се изравниха по точки с ЦСКА София на второто място, а Берое остана сам самичък на петото - с пет точки пред ЦСКА 1948 и пет зад Арда.

Домакините можеха първи да поведат в резултата. В 5-ата минута Момчил Цветанов подаде на Бирсент Карагарен, който обаче от чиста позиция пропусна. Седем минути по-късно гостите организираха опасна атака, Стив Фуртадо стреля, но Илко Пиргов хвана топката.

В 31-ата минута Парвиз Умарбаев задържа Гаюс Макута в наказателното поле на своя тим и съдията Волен Чинков отсъди дузпа за беройци. Зад топката застана голмайсторът на "зелените" и бивш локомотивец Мартин Камбуров, който се разписа за 0:1. Това бе неговият гол номер 249 в елита на българския футбол.

Локомотивци не успя да реагират на предизвикателството до края на полувремето и двата съперника не успяха да си отбележат нови голове до почивката.

"Черно-белите" започнаха по-активно второто полувреме. В 48-ата минута Лукас Салинас отправи удар, топката се удари в Георги Ангелов, попадна в Георги Минчев и той стреля, но Генадий Ганев запази вратата си. Шест минути по-късно Лукас Салинас стреля неточно от удобна позиция.

По-активната игра на "смърфовете" се увенча с успех. В 76-ата минута Октавио Мерло фаулира Кристиан Илич в наказателното поле на своя тим и реферът отсъди дузпа в полза на пловдивчани. Зад топката застана Парвиз Умарбаев, който изравни за 1:1.

Домакините продължиха да натискат. Три минути преди края дебютантът в техните редици Пауло Ортадо уцели гредата и пропусна да им донесе победата. Така мачът завърши наравно 1:1

Локомотив (Пловдив) - Берое 1:1

0:1 Мартин Камбуров 32-дузпа

1:1 Парвиз Умарбаев 77-дузпа
Локомотив (Пловдив): Илко Пиргов, Дейвид Малембана, Диниш Алмейда, Кристиан Гомис, Петър Витанов, Парвиз Умарбаев (79-Пауло Ортадо ), Момчил Цветанов, Бирсент Карагарен (69- Николай Николаев), Лукас Салинас, Георги Минчев, Кристиан Илич.

Берое: Генадий Ганев, Теди Мезаг, Александър Цветков, Гаюс Макута, Алиун Фал, Илиас Хасани, Стив Фуртадо, Октавио Мерло (82- Иван Минчев), Мартин Камбуров (73-Ерсон Кукула), Георги Ангелов, Крум Стоянов.