Английските фенове и футболистите от националния отбор се превърнаха в едно. Сляха се заедно в мелодията на емблематична песен от 60-те години. Емоционалният момент се случи веднага след края на полуфиналния сблъсък на „Уембли“ с Дания. „Трите лъва“ се класираха за първи път на финал на Европейско първенство, след като победиха с 2:1 след продължения.
След последния съдийски сигнал групата от 26 играчи и треньорският щаб запяха заедно с привържениците песента на Нийл Даймънд „Sweet Caroline“ („Сладка Карълайн“).
Капитанът на тима Хари Кейн предвождаше съотборниците си за почетна обиколка преди да запеят с цяло гърло парчето. Песента се превърна в своеобразен химн за английските привърженици през настоящото лято на Евро 2020.
Звукът може да си съперничи само с оглушителния рефрен за „It's coming home” (“Идва си у дома“).
Хитът на Нийл Даймънд „Sweet Caroline“ от 1969 година беше запят с цяло гърло след успеха с 2:0 над Германия миналата седмица. Парчето прозвуча от тонколоните на „Уембли“ и бе подета от привържениците.
England’s players and staff join the party pic.twitter.com/Oy1VvcTEYs
— Melissa Reddy (@MelissaReddy_) July 7, 2021
Но как една американска песен от 60-те години се превърна в любима на цяла Англия?
В действителност „Sweet Caroline“ има дълга история и тясна връзка със спорта, особено в САЩ. Бейзболният отбор на Бостън Ред Сокс използва песента при всеки домакински мач – традиция, датираща от 1997 година.
Според информациите диджеят на стадиона първо е пуснал песента в чест на новородено момиченце на име Карълайн, дъщеря на член от щаба.
„Sweet Caroline“ се пее и в чест на отбора по американски футбол Каролина Пантърс.
Good times never felt so good!
— Goal (@goal) July 7, 2021
England's players lead Wembley Stadium in Sweet Caroline #EURO2020 | #ENG pic.twitter.com/SoAmWkVHNg
Във Великобритания песента е популярна сред феновете на футболните тимове на Астън Вила и Челси, които често я пускат на своите стадиони след победи.
Английските фенове на крикета я пеят по трибуните, а понякога може да бъде чута и на боксови гала вечери.
Диджеят на „Уембли“ Тони Пари взе решение да използва „Sweet Caroline“ след победата над Германия, а това се хареса много на привържениците на „трите лъва“.