Чете се за: 00:25 мин.
Биатлон
новият треньор националите биатлон трудности пристигне българия
Снимка:

Новият старши треньор на националния отбор по биатлон Александър Касперович е подписал договора си дистанционно заради пандемията от коронавирус.

Касперович постигна споразумение с Българска федерация по биатлон в края на миналия месец, но заради затворените граници вследствие на пандемията, все още не може да пристигне в София.

Руснакът заедно със своя сънадорник Виталий Норицин трябваше да кацне в България днес, но полетът е отложен за 1 юли.

"Не успяхме да излетим заради ситуацията с коронавируса, но получих договора днес с доставка", разказа Касперович, цитиран от РИА Новости.

През сезон 2014/15 Касперович работи като главен треньор на мъжкия отбор на Русия, а през сезон 2013/14 участва в подготовката за олимпийските игри в Сочи, като тренираше Евгений Гараничев и Алексей Волков.

Още Биатлон

Украинският антидопингов център лиши двама биатлонисти от състезателни права
18:16, 09.10.2024
Чете се за: 02:05 мин.
Лора Христова и Милена Тодорова с по две национални титли на шампионата в Банско
17:38, 08.09.2024
Лора Христова спечели златото в суперспринта при девойките на световното първенство по летен биатлон в Опетя
17:38, 22.08.2024
Чете се за: 01:10 мин.
България ще участва с 15 състезатели на световното първенство по летен биатлон в Отепя
Чете се за: 01:07 мин.
Оле Далин е впечатлен от подкрепата на институциите у нас за кандидатура на България за домакинство на Зимни младежки олимпийски игри
18:14, 10.05.2024
Чете се за: 03:40 мин.
Рико Грос е новият старши треньор на националния отбор на България по биатлон
17:24, 10.05.2024
Чете се за: 02:25 мин.
Йоан Шамов четвърти с международна щафета на световното клубно за деца по биатлон
14:54, 13.04.2024
Чете се за: 01:42 мин.
Благой Тодев спечели титлата в индивидуалната дисциплина при мъжете на Държавното първенство по биатлон
13:33, 25.03.2024
Чете се за: 01:32 мин.
Владимир Илиев и Мария Здравкова триумфираха и в преследването на Държавното първенство по биатлон
16:18, 24.03.2024
Чете се за: 01:47 мин.
Владимир Илиев и Мария Здравкова заслужиха титлите в спринта на Държавното първенство по биатлон
14:01, 23.03.2024