Отличен старт за Григор Димитров на Australian Open

11:00, 08.02.2021
Чете се за: 00:46 мин.
Тенис
отличен старт григор димитров australian open

Първата ракета на България изигра много силен мач срещу бившия финалист в Мелбърн, Марин Чилич, като допусна само един пробив при победата с 6:4, 6:2, 7:6(5).

По този начин 18-ия в схемата Григор продължава към втория кръг, където го очаква двубой срещу австралиеца Алекс Болт, който участва с "уайлд кард" и по-рано днес се справи с Норберт Гомбош в четири сета.

Срещата започна с труден сервис гейм за Димитров, на когото му се наложи да отразява брейкбол още при първото си подаване. Постепенно обаче българинът намери своя ритъм и стигна до решителния пробив в седмия гейм, който му позволи да спечели първия сет след 6:4.

Във втория, хасковлията беше абсолютен господар на корта и след два брейка на своята сметка триумфира с 6:2.

В третата част очаквано хърватинът повиши нивото си на игра и дори сервираше за сета при 5:3, но за щастие Димитров успя да изравни резултата и да стигне до тайбрек. В дългия гейм хасковлията нанесе решителния удар при 4:4, когато реализира минипробив, който му помогна да затвори срещата след успех със 7-5 точки.

Българинът надигра своя съперник по абсолютно всички показатели, като особено впечатляващ беше броя на асовете му, 19 срещу само 4 за Чилич. Силният сервис помогна и на Димитров да инкасира само един пробив за трите сета срещу цели четири на хърватина.

Дамбраускас: Сотириу ще вдигне класата на Лудогорец (ВИДЕО)