ИЗВЕСТИЯ

Моите новини

ЗАПАЗЕНИ

Петър Касабов пред БНТ: Доволен съм от днешния ден, но за мен по-важното състезание е олимпийската квалификация

bnt avatar logo от БНТ
A+ A-
Чете се за: 03:07 мин.
Спорт
петър касабов бнт доволен съм днешния ден мен важното състезание олимпийската квалифиакция
Слушай новината

Старши треньорът на българския национален отбор по борба за жени Петър Касабов даде интервю за БНТ, в което анализира представянето на неговите момичета дотук на европейското първенство в Румъния.

Първата финална сесия при дамите приключи за нас с бронзови медали на сметката на Мими Христова и Миглена Селишка, от които наставникът сподели, че е останал доволен.

"Доволен съм от случилото се днес. Както казах и преди първенството, ние не влизаме във върхова форма, тъй като се готвим за олимпийската квалификация през април в Баку. За мен това ще бъде по-важното състезание", започна Касабов, който анализира в детайли и представянето на двете ни медалистки

"Доволен съм от представянето на Мими. Бях се притеснил, защото срещата се забави заради предишните схватки, но важното е, че тя изпълни поставените задача и беше перфектна. Миглена има още какво да покаже. Тя беше вчера много близо до класиране за финала, но нашите общи мечти с нея са за участие на финал на световно първенство и олимпийски игри. Хубавото е, че възстановяването ѝ върви по план след операцията миналия август. Преди това първенство тя участва само на едно републиканско първенство и на един рейтингов турнир, където не бяхме доволни, но тя вече започна да се доближава до своите възможности", продължи специалистът.

Петър Касабов обърна специално внимание и на Тайбе Юсеин, която в утрешния ден ще се бори в репешажите при 65-килограмовите, а след няколко седмици ѝ предстои директен сблъсък с Биляна Дудова за титулярното място в олимпийската категория до 62 кг.

"Тайбе е в никаква форма. Тя дори не трябваше да участва на това първенство. Помоли да се включи тук и в крайна сметка решихме, че това е добра идея, защото просто няма друг турнир преди "Дан Колов". Там ще бъде преборването с Биляна за мястото в олимпийската категория, така че ще бъде важно за нея да бъде в добро състояние. Надявам се утре да се събере за репешажите, защото днес изобщо не съм доволен от видяното", коментира българският треньор.

Накрая той отговори и на въпроса дали Евелина Николова може да стигне до златото при 57-килограмовите утре вечер: "Шанс няма единствено този, който не е в големия финал. След като сме достигнали до там, възможност винаги има", категоричен е Петър Касабов.

Свързани статии:

Последвайте ни

Гледайте НА ЖИВО спорт безплатно на:

ТОП 24

Най-четени

Водещи новини

Product image
Новини Чуй новините Спорт На живо Аудио: На живо
Абонирай ме за най-важните новини?