Почти половината от кварталите в южния край на Хасково преминаха на водоноски заради голяма авария в помпена станция в тази част на града, съобщиха местното водно дружество.
Пробойната е на стоманен водопровод в станцията. Аварията е възникнала към 19.00 часа снощи и от тогава по отстраняване на проблема се работи интензивно. На място са няколко екипа. За момента в различни часови зони хората от кварталите без вода се захранват чрез водоноски.
"Работи се по заварките на водопровода. Проблемът е доста сериозен, но се надяваме до края на деня да бъде отстранен и да пуснем водата. Остава единствено опасението, че при пълнене на водопровода и заради повишеното напрежение, е възможно, заради сериозната му амортизация, да се получи нова пробойна някъде", обясни управителят на ВиК-Хасково инж. Божидар Желязков.
За реакция при нужда ще бъдат в готовност дежурни екипи. Ако се наложи, ще бъдат осигурени и още водоноски за кварталите, добави той.
Три малолетни деца, оставяни редовно без надзор от родителите си, установи полицията в Елена
Българин, лежал в гръцки затвор, се качи върху вагон - порази го волтова дъга
Енергийният министър: Наблюдаваме ежедневно пазара на горива, има вариант да се наложи таван на печалбата
Тръмп: За 4 часа ще унищожим всеки мост и всяка електроцентрала в Иран
"Оцелях, това са години, подарени от медицината": Разказ от първо лице за шанса за нов живот с изкуствено сърце