Движението постепенно се възобновява
Германският железопътен оператор "Дойче Бан" започна постепенно възстановяване на железопътните превози, след като прекъсване в комуникационната система късно снощи доведе до спиране на движението в цяла Германия.
Причината за прекъсването снощи не беше ясна, но вече е установена и служителите работят по отстраняването на проблема, съобщиха от компанията, без да дадат повече подробности.
Регионалните и крайградските железопътни оператори, управлявани от "Дойче Бан", съобщиха в Екс, че движението постепенно се възобновява, но е вероятно и тази сутрин да има значителни закъснения и отменени влакове.
Смущенията са засегнали цифровата радиосистема, използвана за железопътни операции и комуникации в цялата мрежа на компанията, включително и цялата мрежа на берлинската услуга "Ес-Бан".
Засегнати бяха и частни оператори като "Метроном", която обслужва регионални пътнически превози в Северна Германия.
Срещу изкуствения интелект: Кейт Бланшет и Ева Майдел в защита на самоличността
Престижна европейска научна награда за учен от института INSAIT на проф. Мартин Вечев
Литийно шествие с мощите на св. Йоан Кръстител тръгна от Созопол и стигна до остров Св. Иван
24-часова национална стачка в Гърция - какво трябва да знаят туристите?