Радослав Янков премина успешно квалификациите в Кортина д'Ампецо

Гледайте българският сноубордист в състезанието за Световната купа от италианския зимен център тази вечер от 19:00 часа НА ЖИВО по БНТ 3!

17:25, 16.12.2023
Чете се за: 01:55 мин.
Сноуборд
радослав янков завърши паралелния слалом световното първенство грузия

Българският сноубордист Радослав Янков се нареди 15-и в квалификациите за състезанието от Световната купа в Кортина д'Ампецо в дисциплината паралелен гигантски слаломи така заслужи правото да стартира и в основната фаза на надпреварата по-късно тази вечер.

Елиминациите са с начален час 19:00 българско време и ще може да ги проследите НА ЖИВО в ефира на БНТ 3!

След като преди няколко дни Янков остана 25-и в пресявките на паралелния гигантски слалом в Кареца, днес носителят на Кристалния глобус за сезон 2015/16 в паралелните дисциплини се представи далеч по-силно и заслужи влизан сред първите 16.

Българинът постигна резултати от 34.72 секунди по синьото и 35.25 секунди по червеното трасе и така с общо време 1:09.97 минути влезе в осминафиналите на състезанието.

В първия кръг на елиминациите Радослав Янков ще спори с италианеца Даниеле Багоца, за когото сезонът преди няколко дни в Кареца започна с дисквалификация.

В пресявките в Кортина д'Ампецо имаше още цели четирима български представители, които обаче не успяха да прескочат първия кръг. На синьото трасе Петър Гергьовски се нареди 35-и, Кристиан Георгиев остана 40-и, докато на червеното трасе Александър Кръшняк завърши 42-и. Световният ни шампион в паралелния гигантски слалом за младежи Тервел Земфиров пък не завърши.

Йоханес Тингнес Бьо спечели мъжкото преследване в Ленцерхайде, Владимир Илиев 40-и
Над 50 деца се включиха в турнира по спортна гимнастика в памет на Велик Капсъзов