Българският представител ще участва и в основната схема в надпреварата на сингъл.
Леонид Шейнгезихт се класира за четвъртфиналите на двойки на турнира по тенис на твърди кортове в Малта с награден фонд 15 хиляди долара.
Българският представител и руснакът Александър Чепик победиха в първия кръг италианците Андреа Паолини и Габриел Сардо с 6:3, 7:5. Срещата продължи час и 16 минути.
Шейнгезихт, който преодоля квалификациите, ще участва и в основната схема в надпреварата на сингъл. Негов съперник в първия кръг ще бъде участващият с "уайлд кард" представител на домакините Еван Галеа.
Юношите на България до 14 г. се класираха за финалите на най-добрите осем отбора в Европа
Джордж Лазаров се класира за четвъртфиналите на тенис турнира за мъже в Куршумлийска Баня
Юлия Стаматова достигна до четвъртфиналите на тенис турнира в Куршумлийска Баня
Стою Стоев: Вместо съдебна реформа управляващите запазиха политическия контрол върху ВСС
Митничари откриха 73 бойни пистолета в камион на „Капитан Андреево“, пътувал за Нидерландия
След земетресенията във Венецуела: Загиналите са поне 235, продължава търсенето на оцелели