Надпреварата е с награден фонд 30 хиляди долара.
Росица Денчева се класира за втория кръг на сингъл на турнира по тенис на твърда настилка в Шарм ел-Шейх (Египет) с награден фонд 30 хиляди долара.
Българката победи участващата с "уайлд кард" представителка на Германия Аня Вилдгрубер с 6:4, 6:1 за 90 минути игра.
Двете си размениха по два пробива в началото на мача, след което Денчева взе подаването на съперничката си в десетия гейм и поведе в резултата. Във втората част тя доминираше изцяло, спечели първите пет поредни гейма и без проблеми затвори срещата.
Следващата й съперничка ще бъде номер 3 Жули Белграве (Франция).
На двойки Росица Денчева и Анна Хертел (Полша) са поставени под номер 2 в схемата и ще започнат директно от четвъртфиналите срещу Даря Хомуцянская и Полина Кухаренко (Беларус).
Юношите на България до 14 г. са вицешампиони на тенис турнир от Европейската отборна лятна купа
Трима български тенисисти ще ираят на финалите на сингъл на турнир от ITF в Добрич
Цените на едро на основни храни, плодове и зеленчуци продължават да се движат надолу
Поредна размяна на удари между САЩ и Иран и взаимни обвинения в нарушаване на примирието